Інформатика: Складання алгоритмів з циклами для виконавців
План-конспект уроку з курсу «Інформатика 4 клас» з теми «Алгоритми з циклами».
ТЕМА: Алгоритми з циклами..
МЕТА:
1. Закріпити поняття алгоритмів
2. Розвинути вміння складати блок-схеми алгоритмів з циклами.
3. Розвиток творчих здібностей, логіки, уяви
ОБЛАДНАННЯ: програма «Сходинки 4 клас, Садівник»,
підручник «Сходинки до інформатики, 4 клас».
ХІД УРОКУ.
1. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ. ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ.
Повторення правил з техніки безпеки.
2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ.
Відповіді на питання:
а) Що таке алгоритм?
б) Які способи завдання алгоритмів ви знаєте?
в) Які типи алгоритмів ви знаєте?
3. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ.
Запис на дошці: Алгоритми з циклами. Складання блок-схем алгоритмів
Одного разу до Мундрунчика зайшов Елзік. В кутку він побачив якісь довгі палки з тоненькими ниточками до яких прив’язані гачки.
- Що це? – зацікавився він.
- Вудочки, ловити рибу.
- А як це? – спитав Елзік.
- Дуже просто. Береш наживку, ось вона, - показав Мундрунчик. - Чіпляєш на гачок, кидаєш у воду і чекаєш поки риба клюне. Потім знімаєш рибу, кладеш її у відро і повторюєш все спочатку. (Складаємо блок-схему на дошці, див. Додаток 1)
- Я хочу спробувати, пішли на річку.
- На жаль, я не можу зараз піти, але, якщо ти все зрозумів, ти сам можеш піти.
На другий день до Мундрунчика прийшла Ганнуся: «Ти не бачив Елзіка? Я не можу його знайти.»
Мудрунчик одразу здогадався де шукати Елзіка.
Чому Елзік не прийшов додому?
Що забув сказати йому Мундрунчик? Як потрібно дописати блок-схему? (дописуємо блок-схему)
4. РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ. Читаємо і роздивляємось інформацію уроку 14 стор.30.
5. РОБОТА НА КОМП’ЮТЕРІ:
Практична робота: Складання алгоритму для Виконавця Садівник.
Які дії повторює Садівник?
Візьми лопату Постав відро
Викопай яму Візьми лопату
Постав лопату Закопай ямку
Візьми саджанець Постав лопату
Постав у ямку Візьми відро
Візьми відро Полий саджанець
Полий саджанець Постав відро
Які команду циклу слід використати? Які команди ще потрібно додати?
6. РЕЛАКСАЦІЯ:
Вправа 1. Заплющити очі на кілька секунд, сильно напружуючи м'язи очей, потім розплющити їх, розслабляючи м'язи очей. Дихання ритмічне. Повторити 4-5 разів.
Вправа 2. Зробити нахили і повороти голови.
Вправа 3.В.п. – ноги на ширині плечей.
1. Руки вверх – в боки, потягнутися, зробити глибокий вдих.
2.Видих. Темп повільний.
7. РОБОТА В ЗОШИТІ:
Закінчи блок-схему до алгоритму «Збери гербарій» (додаток 2)
8. ПІДСУМОК УРОКУ.
Питання:
- Що найцікавішим було на уроці?
- Чи навчилися ви складати алгоритм з циклом?
Домашнє завдання: Стор. 31.
Завдання: Заповнити командами відповідні фігури, розставити стрілки, підписати ТАК, НІ у відповідних місцях.
Слова підказки:
«Рибалка» насади наживку, закинь у воду, чекай поки клюне, витягни рибу, поклади у відро, (повне відро?, йди додому)
«Збери гербарій» прийди в парк, збери листя, принеси листя додому, візьми лист, оглянь лист, засуши лист, викинь
|