Дата: ________; урок № _____
Тема: інформаційні системи та технології
Мета:
Навчальна: закріплення отриманих знань, формування уявлення про інформаційні системи та технології; вмінь використання апаратного та програмного забезпечення.
Розвиваюча: розвивати кругозір учнів, логічне мислення, пам’ять, пізнавальну діяльність.
Виховна: виховувати інформаційну культуру, забезпечувати тісний зв'язок навчання з життям.
Посібники та обладнання:
навчальний посібник Шестопалов Є.А., Пилипчук О.П., Табарчук І.В. Інформатика. Перший рік. 9 клас. – Шепетівка: «Аспект», 2009, – 224 с.;
програмне забезпечення; набір презентацій;
комп’ютер; мультимедійна дошка;
презентація “Етапи розвитку та сфери застосування”;
інструкції з ТБ в комп’ютерному класі.
Тип уроку: урок формування та вдосконалення вмінь і навичок
Список інформаційних джерел:
- Методика навчання інформатики – Морзе Н.В., Навчальна книга 2002
- http://www.klyksa.net
Структура уроку
- Організаційна частина, ТБ.(1 хв.)
- Актуалізація опорних знань та їх корегування (10 хв.)
- Мотивація навчальної діяльності (1 хв.)
- Оголошення теми, завдань уроку (на основі навчальної мети 1 хв.)
- Вступні вправи та ознайомленням з правилами виконання певних дій (5 хв.)
- Пробні та тренувальні вправи (25 хв.)
- Творчі вправи
- Підсумок уроку (1хв.)
- Інструктаж щодо виконання домашнього завдання (1 хв.)
Хід уроку
- Організаційна частина, ТБ.
Привітання. Повторити правила поведінки в комп’ютерному класі.
- Актуалізація знань та їх корегування
Згадайте, що вчили на минулому уроці і дайте відповіді на запитання:
- якою повинна бути інформація?
- де і як можна зберігати інформацію?
- якими одиницями вимірюється інформація?
- які види інформації відповідають різним одиницям вимірювання інформації?
- Мотивація навчальної діяльності
По вашим відповідям видно, що на минулому уроці ви отримали багато інформації та надійно зберегли її в своїх голівках. Але чи принесе вона вам користь, якщо ви будете її лише надійно зберігати? Сьогодні ви дізнаєтесь про те, що роблять з отриманою інформацією.
- Оголошення теми, завдань уроку.
- Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.
- Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці
- Пояснення нового матеріалу та вступні вправи для ознайомленням з правилами виконання певних дій.
- Інформаційна система.
Прошу відкрити підручник §1.2. та знайти відповіді на питання:
- що називають інформаційною системою?
- Наведіть приклади інформаційної системи?
- Які процеси відбуваються в інформаційній системі?
- Що включає в себе інформаційна система?
- Які стандарти ПК є най поширені?
- Види інформаційних систем?
Вчитель корегує відповіді, відповідає на запитання та пояснює моменти, на які учні не звернули увагу.
- Апаратне та програмне забезпечення
(hardware, software).
- Етапи розвитку та сфери застосування
Перегляд презентації: «Етапи розвитку та сфери застосування»
- Інформаційні технології, культура та компетентність.
- Інформатика як наука та галузь діяльності людини
- Контрольно-діагностична система TEST-W2
- Пробні та тренувальні вправи
Практична робота «Комп’ютерне тестування», стор.28
- Творчі вправи
- Робота з тренажером миші WOUSE
- Підсумок уроку.
Вчитель виставляє оцінки, проводить разом із дітьми узагальнення матеріалу уроку.
- Інструктаж щодо виконання домашнього завдання
Опрацювати стор. 20 навчальний посібник Шестопалов Є.А., Пилипчук О.П., Табарчук І.В. Інформатика. Перший рік. 9 клас. – Шепетівка: «Аспект», 2009, – 224 с.;
Дати відповіді на питання для самоконтролю.
|